Průvodce umělou inteligencí v onlinu (část první)

Průvodce umělou inteligencí v onlinu (část první)

Umělá inteligence neboli AI (Artificial Intelligence) je v současné době hodně skloňované slovní spojení, proto jsme si pro vás připravili takový menší seriál článků o tomto fenoménu. Takové novinky se totiž poměrně rychle vyvíjí, a proto si toto téma zaslouží větší prostor. Hned v prvním díle jsme přichystali přehled několika zajímavých nástrojů, které lze využít v online marketingu.

Narakeet

Narakeet je dobrá aplikace, pokud hledáte do videa nějaký „voice“ a nemáte k dispozici dabéra či moderátora, který by vám spot/video namluvil. Pozoruhodně funguje velmi dobře, v češtině jsou k dispozici tři hlasy, dva ženské a jeden mužský.
Nástroj hodnotím vcelku pozitivně, rozhodně se nejedná o nekvalitní styl translatora –  hlasy intonují a rozlišují interpunkci, zkrátka jde o plynulou řeč. Na druhou stranu se tyto hlasy poměrně často objevují ve videích na sociálních sítích, takže nejsou úplně originální.

Photoroom

Tato aplikace vám zase pomůže s grafikou, protože umí optimalizovat vizuální obsah. Pokud jste třeba v minulosti řešili ořezy fotografií pro produkty v e-shopu, tak je tento nástroj zvládne hravě, aniž byste museli využít služeb grafika. Práce s touto AI je naprosto jednoduchá: vložíte fotografii a Photoroom si už sám poradí. Zatím jej ale nemůžu adekvátně posoudit, protože jsem ho při náročnějších zadáních ještě nezkoušel.

GPT-4

Tato umělá inteligence patří k těm nejdiskutovanějším. Jazykový model GPT-4 za vás umí nejen odpovědět na zadanou otázku, ale i napsat text. Zvládne pracovat také s obrázky a videi a je schopen je rovnou i generovat. 

Nasnadě je pak otázka, jak lze takový nástroj zneužít. V médiích se už totiž objevily zprávy na téma zpracování diplomové práce za pomocí podobného pomocníka. A takových případů je mnohem více. Dovedu si však GPT-4 představit jako podporu v online marketingu, například v rámci pomoci při tvorbě produktových textů. Je ale nutné si uvědomit, že AI nebude 100% odpovídat správně, takže je třeba ji kontrolovat.

Používáte umělou inteligenci při své práci? Jaké jsou vaše zkušenosti? Rádi se o tom s vámi pobavíme v komentářích.

Související epizody