Kde hledat hudbu do reklamy a podcastů?

Kde hledat hudbu do reklamy a podcastů?

V tomto článku bychom vám chtěli doporučit několik nápadů na servery, kde můžete stahovat hudbu pro vaše marketingové aktivity.

Možná vám přijde poměrně jednoduché najít hudbu (tzv. podkres) pro videoreklamy, instruktážní videa či podcasty, nicméně z vlastních zkušeností potvrzujeme, že to tak snadné úplně není. Hlavním faktorem naší spokojenosti je, že nám hudba musí sednout na první dobrou.

Srovnali jsme pro vás čtyři hudební knihovny, které by vás mohli oslovit, pojďme se na ně podívat:

PremiumBeat.com

Za nás absolutní jednička, v knihovně se příjemně hledá a v podstatě obsahuje jen nejkvalitnější zvuky a hudbu pro různá použití. Na tomto serveru nás také oslovilo licenční použití, které je poměrně jasné a srozumitelné.

Artlist.io

Knihovna je podobné kvality jako PremiumBeat, ale všimli jsme si, že je tam méně kvalitních tracků.

Audiojungle.net

Tuto knihovnu známe asi ze všech nejdéle. Je poměrně levná a tomu i odpovídá kvalita hudby. Najdete tam samozřejmě i hodnotnější podkresy, ovšem spíše převládá poměr těch béčkových.

Pixabay.com

Je primárně známá jako galerie fotografií, nicméně to je i knihovna hudby, kde se nachází podkresy zdarma. Poměrně nás překvapila, protože ač je bezplatná, nabízí mnoho kvalitních nahrávek, které využívají i známé profily na sociálních sítích, např. Policie ČR.

A jak zní naše doporučení na závěr? Důkladně si prověřte ceny včetně druhů licencí a následně zvolte hudební podkres, který bude nejlépe odpovídat vašim potřebám. Přejeme šťastný výběr.

Související epizody